בית שימוש מסתובב


בית שימוש מסתובב CAROUSEL TOILET

בית שימוש מסתובב  (CAROUSEL TOILET) הוא בית השימוש הקומפוסטי הראשון שהוכר על ידי ה- NORDIC ECO LABELLING בסקנדינביה, ומיוצר על ידי חברת VERA הנורבגית.

חברת VERA התמחתה בייצור בתי שימוש קומפוסטים ידידותיים לסביבה המותקנים בביתנים, בתי מגורים, קרוואנים, עמדות שמירה וכיוצ"ב, כאלטרנטיבה לבתי השימוש הנשטפים במים.

הפילוסופיה הטמונה בפיתוח מוצריה של החברה הינה ההתחשבות באקולוגיה הסביבתית. חברת VERA מייצרת מגוון תאי קומפוסטציה ובגדלים שונים.

חברת בתי רעי בחרה עבור השוק המקומי את ה - CAROUSEL TOILET כמתאים ביותר לשימוש ותפעול. וה- NORDIC ECO LABELLING המופיע על תאי הקומפוסט הינה ערובה שהמערכת סגורה ואין ממנה דליפה כל שהיא לקרקע.

המערכת הטכנולוגית קיבלה אישור גורף להתקנתה ממשרד הבריאות הממשלתי הישראלי והוכרה כזכאית לשאת את סימן "התו הכחול". התו הכחול ניתן על ידי משרד התשתיות הלאומיות הישראלי ליצרים ויבואנים אשר מוצריהם הוכחו כאביזרים חוסכי מים. התו הכחול מוענק בשיתוף פעולה של: נציבות המים/מכון התקנים/המנהל למשק המים ברשויות המקומיות/משרד המסחר והתעשייה.

כיצד זה פועל?

מיכל הקומפוסט מורכב ממיכל חיצוני וממיכל פנימי מסתובב (מכאן שמו: קרוסלה). המיכל הפנימי מחולק ל- 4 תאים וקרקעיתו מנוקבת. פסולת מוצקה, נייר טואלט, גריסת עץ ופסולת אורגנית מהמטבח, נאספים בתאים האטומים והמבודדדים ובעזרת מיקרו אורגניזם הופכים לקומפוסט עשיר, לשימוש מדשאות וצמחים.הנוזל עובר דרך החורים שבקרקעית המיכל הפנימי, נאסף במיכל החיצוני ומתאדה דרך צינורהאוורור היוצא מהמיכל ומסתיים בגג. כל תא שבמיכל הפנימי משמש לאגירת הפסולת למשך שנה אחת, וכשיגיע הזמן לרוקן את התא הראשון, תשהה הפסולת במיכל במשך 4 שנים, ומשקלה יהווה רק 5% ממשקלה המקורי. החומר הינו בעל איכות מעולה ונטול ריח לחלוטין.

בית השימוש מצויד בשיטת אוורור מיוחדת אשר יוצרת לחץ (ואקום) טבעי בתוך מיכל הקומפוסט. שיטה זו מבטיחה שכל הגזים והריחות הרעים יצאו דרך פתח צינור האוורור שבגג. הטמפרטורה הטובה ביותר לתהליך הקומפוסטציה הינה 10 מעלות צלזיוס ומעלה. שימוש בכבל חימום ובוונטה גורם לתהליך הקומפוסטציה ואידוי הנוזלים להתבצע ללא הפרעה על פני כל חודשי השנה מבלי להיות תלויים בטמפרטורה החיצונית.

בית שימוש מסתובב סטנטרטי CAROUSEL TOILET STANDARD

בית שימוש זה יכול להיות מותקן בבתי מגורים, ביתנים, קרוואנים, עמדות שמירה וכיוצ"ב. התקנתו נעשית בחלל מתאים מתחת לרצפה (מרתף וכיוצ"ב).
תא הקומפוסט מורכב מתחת למבנה. בדופן המיכל החיצוני ישנה דלת לצורך טיפול במיכל הפנימי המסתובב. פעם בשנה יש לסובב את המיכל הפנימי ולהביא תא ריק מתחת לצינור נפילת הפסולת. כשמתמלאים כל תאי המיכל הפנימי (4 במספר), דהיינו פעם ב- 4 שנים, יש לרוקן את התא הראשון על מנת שיהיה כשיר לקליטת פסולת חדשה. ניתן לקבל דגם זה עם מיכל נוסף לאיסוף נוזלים וכן עם כבל חשמלי להגברת האידוי. דגם זה ניתן להשיג ב- 3 גדלים.

תיאור החלקים של בית שימוש מסתובב סטנדרטי

1. מיכל חיצוני.(מחולק לשניים עבור המודל הגדול)
2. מיכל פנימי (מסתובב) עם ארבעה תאי קומפוסט
3. מכסה.(למעט מודל גדול)
4. צינור מקשר.
5. צינור מרכזי עבור פתח אויר/פיר לסיבוב המיכל הפנימי
6. דלת גישה למיכל פנימי.
7. כבל מווסת חום עצמי.(מודל חשמלי)
8. קופסאת מעגל חשמלי. (מודל חשמלי)
9. דלת גישה למיכל חיצוני.
10.חלק מחבר וצינור שמנקז את הנוזל המיותר למיכל נוסף.
11.חלק מחובר וצינור למדידת נפח/גובה הנוזל.ניתן גם לשימוש לניקוז מלחים ומוצקים
(וכפי שמצויין בנקודה 10 עבור המודל הקטן)
12.שוליים לצינור האיורור (חייב להיות מקובע).
13.צינור VERA גמיש.
14.מאורר.(מודל חשמלי)
15.שולי גומי גג.
16.מיכסה לצינור. (אפשרי מאורר רוח)
17.צינור איורור מבודד.
18.מיכל נוסף לנוזלים.
19.פתח אויר. 

בית שימוש מסתובב סטנדרט

קטן  

 בינוני

 גדול

מספר תאים

4

4

4

קיבולת כל תא

100

140

280

מס' ימי שימוש לתא (24 שעות)

180

220

480

נפח מאגר נוזלים (ליטר)

50

160

160

 

 

נבנה ע"י פתרונות אינטרנט - פתרונות אינטרנט